My married neighbour just casually said it that she spends an equivalent of $2 everyday on snacks for the 4 year old son to go to school. I did the maths and realized it is $40 a month for just snacks for one child to school.
How much can one spend daily on snacks for a child in your country?
How much can one spend daily on snacks for a child in your country?