$20 USD would be around 1700 Indian Rupees. That's not a lot but it can definitely buy few essential items. It can buy around 15 Kg of white jeera rice for me. That's the rice that I use for my regular cooking and we consume 4_5 kg in a month. So, it can be good for three months. If I olan
Indeed, we can buy something essential with $20 . Though it cannot buy expensive things but at least it can suffice with essential need like rice, fruits , and meat.
This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.